Informacja dla sołtysów
w sprawie możliwości zgłaszania i szacowania strat w uprawach rolnych spowodowanych suszą występującą na terenie gminy Busko-Zdrój

1. Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój informuje, że w dniu 22 czerwca 2018 r. powiadomił pełnomocnika Wojewody Świętokrzyskiego o wystąpieniu na terenie gminy niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – SUSZY.
  2. W terminie do dnia 2 lipca 2018 r. poszkodowani rolnicy mogą składać pisemne wnioski o oszacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych suszą na obowiązującym urzędowym formularzu dostępnym w Urzędzie Miasta i Gminy  w Busku-Zdroju w pokoju nr 3 i 8 lub na stronie internetowej Urzędu - www.umig.busko.pl
    Wypełniony wniosek oraz załączona do wniosku zgoda na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do przeprowadzenia oszacowania szkód muszą być czytelnie podpisane przez właściciela gospodarstwa lub jego pełnomocnika.
  3. Do składanego wniosku rolnik dołącza kserokopię wniosku o płatności bezpośrednie w celu informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego a w przypadku posiadania zwierząt w gospodarstwie także kopię zgłoszenia do systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (z Biura Powiatowego ARiMR).
    Dodatkowo, poszkodowany rolnik powinien wypełnić załączoną do wniosku tabelę, w której należy wpisać wszystkie uprawy w gospodarstwie (uwzględniając również uprawy w innych gminach) na działkach ewidencyjnych korzystając z kopii wniosku o płatności bezpośrednie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
  4. Wnioski niekompletne lub nieprawidłowo wypełnione nie będą rozpatrywane.

Mając na uwadze obowiązujący termin składania wniosków, wynikający z wytycznych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, proszę o pilne rozpowszechnienie przedmiotowej informacji w sposób zwyczajowo przyjęty wśród poszkodowanych rolników.

Busko-Zdrój, dn. 22.06.2018 r.

Dokument źródłowy do pobrania[ pdf ].

Wniosek o oszacowanie szkód powstałych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w gospodarstwie rolnym [ pdf ].