Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Szanowni Państwo,

W dniu 20 września 2022 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyły się pierwsze warsztaty związane z opracowywanym dokumentem pn. „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Busko-Zdrój”. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, przedstawiciele wykonawcy - grupy REFUNDA, Radni Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, przedstawiciele jednostek samorządowych, zarządcy dróg gminnych i powiatowych oraz przedstawiciele podmiotów uzdrowiskowych, przedsiębiorców, przewoźników i zainteresowani mieszkańcy.

 Pierwsze warsztaty związane z opracowywanym dokumentem pn. „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Busko-Zdrój” Pierwsze warsztaty związane z opracowywanym dokumentem pn. „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Busko-Zdrój”

Spotkanie miało na celu zapoznanie uczestników warsztatów z tematyką opracowywanego dokumentu oraz poznanie potrzeb, problemów i preferencji kluczowych interesariuszy w odniesieniu do mobilności. Podczas prowadzonej dyskusji wszyscy uczestnicy wspólnie utworzyli analizę SWOT, która w kolejnych krokach posłuży do zdiagnozowania najważniejszych celów i działań na terenie MOF Busko-Zdrój. Uczestnicy zgodnie przyznali, iż największą zaletą Buska-Zdroju są unikatowe walory przyrodnicze i krajobrazowe oraz fakt posiadania statusu gminy uzdrowiskowej.

Przytoczono także kilka słabych stron m.in. problemy z parkowaniem samochodów osobowych przy obiektach uzdrowiskowych czy duże natężenie ruchu samochodowego w godzinach szczytu spowodowane dojazdami do i z pracy, a w szczególności w strefie A uzdrowiska.

W czasie dyskusji wybrzmiało także wiele aspektów, które są swoistą szansą do rozwoju, w tym budowa parkingu wielopoziomowego, ulepszenie systemu transportu zbiorowego czy rozbudowa dróg rowerowych, które mogą przyczynić się do zniwelowania słabych stron oraz do ograniczenia występujących zagrożeń, do których zaliczono np. wzrost ilości samochodów osobowych czy utratę statusu uzdrowiska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie w dyskusję.