Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy

szwajcarski program wspolpracy

Miasto Busko-Zdrój aplikuje o środki w ramach naboru do Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast, finansowanego z Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych Państw Członkowskich Unii Europejskiej w celu zmniejszenia różnic społeczno-gospodarczych w obrębie Unii Europejskiej.

Celem Programu jest podniesienie jakości życia mieszkańców średnich miast w Polsce, co będzie skutkowało zmniejszeniem różnic społeczno-gospodarczych w kraju.

Za nami cykl spotkań i przygotowań do złożenia Wstępnej Propozycji Projektu w ramach Programu. Prace nad sporządzeniem dokumentacji aplikacyjnej dobiegły końca - Busko-Zdrój ukończyło działania związane z opracowaniem i złożeniem wniosku.

Termin złożenia wniosków upływa 16 stycznia 2025r.

Dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie, za udział w badaniach ankietowych oraz Zespołowi projektowemu za współpracę.

szwajcarski program wspolpracy

Trwają prace przygotowawcze do aplikowania o środki dedykowane dla 139 miast średnich tracących funkcje społeczno – gospodarcze, wskazane w Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030.

Za nami pierwszy etap procesu. Powołany został m.in Zespół projektowy https://dl.umig.busko.pl/zarzadzenia/2024/2024_202.pdf.

  • Pozyskane zostały opinie w formie badań ankietowych:
  • młodych mieszkańców naszego miasta - 23.10-05.11.2024r. w badaniu udział wzięło 542 uczniów szkół ponadpodstawowych,
  • przeprowadzono badania wśród przedsiębiorców - 22.10-06.11.2024r. - w badaniu udział wzięło 30 respondentów,
  • lokalnych liderów – 22.10-04.11.2024r. - w badaniu udział wzięło 75 respondentów,
  • innych interesariuszy miasta – 08.11-18.11.2024r. - w badaniu udział wzięło 274 respondentów,
  • Został podpisany List intencyjny z Powiatem Buskim w zakresie zawiązania partnerstwa celem współpracy w ramach realizacji projektu.
  • Prowadzono rozmowy eksperckie z przedstawicielami środowisk opiniotwórczych, sporządzono analizę dostępnych danych analitycznych. Są to tylko niektóre z już zrealizowanych przez nas działań.
  • Za nami również cykl spotkań związanych z przygotowaniem realizacji planowanego projektu.

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy szansą na rozwój

szwajcarski program wspolpracy

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Busko-Zdrój

W związku z przystąpieniem Gminy Busko-Zdrój do prac nad przygotowaniem projektu planowanego do realizacji w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast, zwracamy się z prośbą o wzięcie udziału w krótkim badaniu ankietowym. Wnioski z badania będą pomocne przy podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłości naszego Miasta i Gminy.

Bardzo dziękujemy za pomoc, współpracę i wyrażenie swojej opinii.

Udział w badaniu jest dobrowolny, a wyniki ankiety całkowicie anonimowe.

Link do ANKIETY: https://forms.office.com/e/CNvmDcjv7x

  1. Wyniki badań mieszkańców [ pdf ].
  2. Wyniki badań młodzieży [ pdf ].
  3. Wyniki badań liderów [ pdf ].
  4. Wyniki badań przedsiębiorców [ pdf ].

szwajcarski program wspolpracy

Pozyskanie dofinansowania w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy szansą na rozwój gospodarczy, środowiskowy i społeczny Gminy Busko-Zdrój.

Ogłoszony został nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu. Wysokość dotacji może wynieść do 80 mln zł.

Do udziału w ogłoszonym naborze projektów uprawnionych jest 139 miast średnich tracących funkcje społeczno – gospodarcze, wskazane w Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 jako obszar strategicznej interwencji. Budżet programu to 327,882 mln franków szwajcarskich, w tym: 278,7 mln - wkład Szwajcarii, 49,182 mln - wkład krajowy. Operatorem programu, czyli instytucją, która odpowiada za przygotowanie i wdrażanie programu jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, natomiast wsparciem informacyjnym, edukacyjnym i doradczym dla miast zajmuje się Związek Miast Polskich