logo polska

W dniu 21.05.2024r. Gmina Busko-Zdrój zawarła Umowę nr 66/RSID/2024 o realizacji robót budowlanych na przedmiotowej inwestycji. Wykonawcą została firma Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „BAZKAM” spółka cywilna ul. Stawowa 51, 28-100 Busko-Zdrój wyłoniona w zamówieniu publicznym w trybie przetargu nieograniczonego. Przedmiotowe zadanie dofinansowane zostało ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na podstawie umowy zawartej z Wojewodą Świętokrzyskim.

Całkowita wartość zadania – 6 131 301,70 zł.

Wartość dofinansowania – 4 156 342,00 zł.

Planowany termin zakończenia realizacji projektu – II kwartał 2026 r.

W ramach inwestycji zostanie wykonana rozbudowa istniejącej ulicy Rehabilitacyjnej wraz z wykonaniem łącznika komunikacyjnego do ul. Zdrojowej w Zbludowicach na długości około 600,0m. Przebudowane zostaną istniejące skrzyżowania z ulicą Starkiewicza w formie wyniesionej tarczy jezdni z kostki brukowej, skrzyżowanie z drogą do Szpitala „Górka” i na osiedle „Górka” Obecna nawierzchnia jezdni zostanie gruntownie przebudowana, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa nowe ciągi piesze ze schodami terenowymi i pochylniami oraz zjazdy indywidualne. Ponadto przebudowie ulegnie również infrastruktura techniczna w tym wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne, oraz przebudowane zostaną pozostałe media w tym wodociąg sieć gazowa i teletechniczna.