Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Dodatkowe instalacje fotowoltaiczneOkoło 36 dodatkowych instalacji fotowoltaicznych zostanie zamontowanych na domach prywatnych mieszkańców gminy Busko-Zdrój. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wyraził zgodę na wykorzystanie oszczędności, jakie powstały po realizacji projektu prowadzonego od wiosny br. przez Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.

20 listopada 2019 r. zakończono montaż instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Busko- Zdrój. Zakres prac obejmował dostawę i montaż wraz z zaprojektowaniem i uruchomieniem 276 mikroinstalacji fotowoltaicznych na prywatnych budynkach mieszkalnych, gospodarczych lub na gruntach. Łączna moc instalacji dla zrealizowanej części projektu wynosi 980,40 kWp. Prace montażowe trwały od wiosny br. i zostały wykonane zarówno w Busku-Zdroju jak i w sołectwach: Baranów, Bilczów, Bronina, Chotelek, Dobrowoda, Elżbiecin, Gadawa, Galów, Janina, Kameduły, Kawczyce, Kołaczkowice, Kostki Duże, Kostki Małe, Kotki, Las Winiarski, Mikułowice, Młyny, Nowa Wieś, Nowy Folwark, Oleszki, Olganów, Owczary, Pęczelice, Radzanów, Ruczynów, Siesławice, Skorzów, Skotniki Duże, Skotniki Małe, Słabkowice, Szaniec, Szczaworyż, Wełecz, Widuchowa, Wolica, Zbludowice, Zbrodzice, Żerniki Górne. Wartość końcowa robót wraz z nadzorem inwestorskim wyniosła ok 5mln złotych. Podjęte działania przyczynią się do przeciwdziałania zmianom klimatu- zmniejszenia emisji CO2 i redukcji emisji substancji szkodliwych – oraz zmniejszenia kosztów energii elektrycznej oraz zwiększenie atrakcyjności ekologicznej regionu.

Biorąc pod uwagę oszczędności w projekcie oraz duże zainteresowanie wśród mieszkańców Gmina Busko-Zdrój zwróciła się z wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego o rozszerzenie zakresu rzeczowego projektu w ramach zaoszczędzonych środków. Wystarczą one na zrealizowanie około 36 wniosków z listy rezerwowej. Zadanie współfinansowane jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 3.1 Wytwarzanie i dystrybucja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych osi III „Efektywna i Zielona Energia” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2010.