Grafika jest ilustracją do programu Polski Ład

Z początkiem lutego br. Gmina Busko-Zdrój złożyła pięć wniosków na inwestycje gminne w ramach II i III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Głównym celem programu jest pobudzenie aktywności inwestycyjnej Jednostek Samorządu Terytorialnego, rozwój lokalnej przedsiębiorczości, poprawa warunków życia obywateli, powstanie nowych miejsc pracy oraz wsparcie zrównoważonego rozwoju.

Decyzja o wyborze ostatecznych przedsięwzięć była trudna ze względu duże potrzeby Gminy i jej mieszkańców. Każde przedsięwzięcie w ramach którego Gmina aplikuje o środki, w tym jego zakres, celowość oraz koszty zostały bardzo szczegółowo przeanalizowane pod kątem długoterminowych korzyści dla Gminy i jej mieszkańców. Wnioski złożone w ramach II edycji konkursu dotyczą bardzo potrzebnych i planowanych od wielu lat inwestycji: rozbudowy kanalizacji sanitarnej w Gminie Busko-Zdrój, rozbudowy infrastruktury przedszkolnej w Busku-Zdroju, a także poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej.

W ramach III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład o wsparcie mogą ubiegać się gminy, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane Państwowe Przedsiębiorstwa Gospodarki Rolnej (PGR). Złożone zostały dwa wnioski dotyczące zbiornika rekreacyjno-retencyjnego w miejscowości Radzanów na inwestycje w zakresie jego rewitalizacji i poprawy infrastruktury technicznej.

Gmina Busko-Zdrój jest przygotowana do realizacji inwestycji w zakresie wszystkich złożonych wniosków. Rozstrzygnięcie konkursu w ramach Polskiego Ładu przewidywane jest na II kwartał 2022r.