W Busku-Zdroju trwa modernizacja Galerii Sztuki „Zielona”Trwa modernizacja i przebudowa Galerii Sztuki „Zielona”. 29 grudnia 2021 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju została zawarta w tej sprawie umowa pomiędzy Burmistrzem Miasta i Gminy Busko-Zdrój a Firmą „GMC” Sp. z o.o. Prace rozpoczęto w styczniu b.r. pod nadzorem konserwatora zabytków. Przewidziano rozbiórkę budynku oficyny, dobudowanie pawilonu, wymianę stropów i dachu. Kompleksowy remont obejmie wszystkie pomieszczenia w środku, w tym wymianę instalacji, posadzek, tynków i wyposażenia. Pojawi się nowe ogrzewanie i oświetlenie. Zaplanowano również montaż instalacji fotowoltaicznej, zagospodarowany zostanie teren wokół obiektu. Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad cztery miliony złotych.