Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdróju przypomina, że każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej, na której zmieniła się liczba osób ma obowiązek złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Przesłankami do złożenia nowej deklaracji są m.in.:

• narodziny dziecka,
  • śmierć osoby,
  • wprowadzenie (zamieszkanie) nowych osób niezameldowanych,
  • zmiana miejsca zamieszkania,
  • powrót ze studiów np. w okresie wakacyjnym,
  • wyjazd lub powrót z zagranicy.

W przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właściciel nieruchomości jest zobowiązany złożyć nową deklarację do 10-go dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana.

Deklaracja do pobrania dostępna jest pod poniższym adresem: http://dl.umig.busko.pl/wydzialy/finanse/pok12/2020/deklaracja_o_wysokosci_oplat_za_gospodarowanie_odpadami_komunalnymi.pdf

Niewypełnienie tego obowiązku będzie prowadziło do wszczęcia postępowania i wydania decyzji określającej wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.