Znak:GNMW.6845.187.2012

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT
na prowadzenie toalety publicznej przy ul. Kopernika w Busku-Zdroju

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój zaprasza do składania ofert na prowadzenie toalety publicznej w budynku usytuowanym na działce oznaczonej w ewidencji gruntów nr 206/2 przy ul. Kopernika w Busku-Zdroju obr. 06 z możliwością prowadzenia działalności handlowo-usługowej w pomieszczeniu do tego przeznaczonym.

Budynek publicznej toalety o powierzchni użytkowej 52,16 m2 składa się z następujących pomieszczeń:

• WC damskie o powierzchni użytkowej 19,95 m2
  • WC męskie o powierzchni użytkowej 19,51 m2
  • pomieszczenie usługowo-handlowe o powierzchni użytkowej 12,70 m2 .

Termin i warunki składania ofert:

1. Termin składania ofert: do 9 listopada 2012 roku do godziny 9:00.
  2. Oferty należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju w godz. 8:00 - 16:00 w poniedziałki oraz w godz. 7:00 - 15:00 od wtorku do piątku, w zamkniętej kopercie z adnotacją: „Oferta na prowadzenie toalety publicznej przy ul. Kopernika w Busku-Zdroju".

Warunki najmu:

1. 1. Udostępnienie budynku nastąpi odpłatnie na podstawie umowy najmu zawartej na okres do 3 lat. Ustalony czynsz płatny będzie z góry w terminie do 10-go dnia każdego miesiąca kalendarzowego za dany miesiąc. Ustalony czynsz może być waloryzowany nie częściej niż raz w roku, proporcjonalnie do wskaźnika wzrostu cen towarów i usług ogłoszonego we właściwym dzienniku urzędowym a w razie braku takiego wskaźnika proporcjonalnie do stopnia inflacji.
  2. Wymagane godziny udostępniania toalety:
    •  - w okresie letnim tj. od dnia 1 kwietnia do dnia 30 września od godz. 6:00 do godz. 22:00,
    •  - w okresie jesienno-zimowy tj. od dnia 1 października do dnia 31 marca od godz. 6:00 do godz. 20:00.
  3. Korzystanie z toalety będzie odpłatne. Maksymalna wysokość opłaty za jednorazowe korzystanie z toalety nie może przekraczać kwoty 1,00 zł.
  4. Do obowiązków najemcy w czasie trwania umowy będzie należało:
    • stałe utrzymanie czystości i porządku w wynajmowanym budynku polegające m.in. na myciu i dezynfekcji podłóg, ścian, stolarki drzwiowej i okiennej, urządzeń sanitarnych, myciu i czyszczenie elementów zewnętrznych budynku, gromadzeniu i usuwaniu powstających odpadów, deratyzacji itd.
    • stałe utrzymanie czystości i porządku na terenie przyległym do budynku polegające m.in. na zamiataniu miejsc utwardzonych, odśnieżaniu i usuwaniu śliskości i błota pośniegowego, zbieraniu odpadów itd.
    • dokonywanie konserwacji i bieżących napraw urządzeń wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, c.o. i wyposażenia toalet,
    • wyposażenie budynku w środki czystości i środki sanitarne takie jak: papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło w płynie, zawieszki zapachowe itd.
    • umieszczenia na zewnątrz budynku informacji o godzinach otwarcia oraz wewnątrz budynku w widocznym dla klientów miejscu informacji o wysokości opłat za korzystanie z toalet.
    • bezwzględne przestrzeganie przepisów sanitarnych, przestrzeganie prawa w zakresie p-poż oraz ochrony mienia,
  5. Najemca ponosić będzie koszty związane :
    • - zakupem niezbędnych środków sanitarnych potrzebnych do prowadzenia i utrzymania czystości w budynku,
    • - dostawą energii elektrycznej, wody i gazu (według wskazań liczników zamontowanych w budynku),
    • - usuwaniem odpadów stałych.
  6. Do obowiązków najemcy w czasie trwania umowy będzie należało również ponoszenie wszelkich opłat publicznych i obowiązków administracyjnych związanych z wynajmowaną nieruchomością, w tym w szczególności należności podatkowych.
  7. Po wygaśnięciu umowy lub jej rozwiązaniu najemcy nie będzie przysługiwało roszczenie o zwrot poniesionych nakładów ani utraconych korzyści.

Oferta powinna zawierać:

1. Imię i nazwisko oraz adres oferenta lub nazwę jego firmy, jeśli oferentem jest osoba prawna lub inny podmiot.
  2. Datę sporządzenia oferty.
  3. Oświadczenie, że oferent zapoznał się z treścią niniejszego zaproszenia i przyjmuje warunki najmu bez zastrzeżeń.
  4. Oferowaną wysokość czynszu netto z wyłączeniem ewentualnych opłat związanych z korzystaniem z budynku, które będą obciążać najemcę niezależnie od zaproponowanej w ofercie wysokości czynszu.
  5. Projekt regulaminu funkcjonowania toalety wraz z proponowaną stawką opłaty za korzystanie.
  6. Określenie profilu prowadzenia działalności handlowo-usługowej w części budynku przeznaczonej pod tego rodzaju działalność.
  7. Podpis oferenta lub osoby przez niego upoważnionej.

Wybór oferty:

1. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 9 listopada 2012 w sali nr 1C Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju ul. Mickiewicza 10 o godz. 10:00
  2. Kryterium wyboru najlepszej oferty:
    • 70% proponowana wysokość czynszu dzierżawnego
    • 30% proponowany sposób gospodarowania budynkiem

Zastrzega się prawo unieważnienia postępowania w przedmiocie wyboru oferenta bez podania przyczyny oraz do rozstrzygnięcia w przypadku wpłynięcia tylko jednej oferty.

Zaproszenie do składania ofert zostanie opublikowane na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Busko-Zdrój - http://bip.umig.busko.pl oraz wywieszone na tablicy ogłoszeń.

O wyniku postępowania powiadamia się uczestników drogą pisemną.

Organizator zawiadomi najemcę budynku o miejscu i terminie zawarcia umowy najmu.

Szczegółowych informacji udziela się w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju ul. Mickiewicza 10 pok. nr 15 w godzinach pracy Urzędu osobiście lub telefonicznie, tel. nr 413705248.

Niniejsze ogłoszenie podlega podaniu do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń w UMiG Busko-Zdrój oraz zamieszczenie w internecie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Busko-Zdrój - http://bip.umig.busko.pl.

Dokument źródłowy do pobrania [pdf]