Busko-Zdrój, 2017.03.01.

Znak:GKNŚR.6845.82.2017

OGŁOSZENIE

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój ogłasza publiczny przetarg pisemny nieograniczony na najem czternastu pawilonów handlowych zlokalizowanych w Hali Targowej przy ulicy Stefana Batorego w Busku-Zdroju obręb 06, na działce oznaczonej w ewidencji gruntów 455.

Przedmiotem udostępnienia jest 14 przeszklonych pawilonów handlowych oznaczonych numerami: 1, 6, 7, 9, 11, 14, 16, 18, 20, 21, 22, 25, 27 i 29 o powierzchni po 9,7m2 każdy:
- pawilon oznaczony nr 1 przeznaczony jest pod działalność handlowo-usługową,
- pawilony oznaczone nr 6, 7, 9 i 11 przeznaczone są pod handel artykułami spożywczymi,
- pawilony oznaczone nr 14, 16, 18, 20, 21, 22, 25 i 27 przeznaczone są pod handel artykułami przemysłowymi,
- pawilon oznaczony nr 29 przeznaczony jest po handel mięsem i jego przetworami.

Minimalny czynsz najmu za pawilon określa się w wysokości nie niższej niż 250,00 zł + 23% VAT w stosunku miesięcznym.
Cena, którą oferent zobowiązany jest określić w swojej ofercie powinna być równa lub wyższa od ceny wywoławczej.

Termin i warunki składania ofert:
1. Termin składania ofert: do 22 marca 2017 roku do godziny 12:00.
2. Oferty należy składać w Biurze Obslugi Interesanta pokoj nr 3 Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju w godz. 8:00 - 16:00 w poniedziałki oraz w godz. 7:00 - 15:00 od wtorku do piątku, w zamkniętej kopercie z adnotacją: „Oferta na najem pawilonu handlowego w Hali Targowej".

Oferta powinna zawierać:
1. Imię i nazwisko oraz adres oferenta lub nazwę jego firmy, jeśli oferentem jest osoba prawna lub inny podmiot.
2. Rodzaj prowadzonej działalności.
3. Numer pawilonu.
4. Proponowana wysokość czynszu netto (do zaoferowanej wysokości czynszu zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23% ).
5. Podpis oferenta lub osoby przez niego upoważnionej.
6. Kopie wpłaty wadium.
Oferty niekompletne nie bedą rozpatrywane.

Warunki najmu :
1. Umowa najmu zostanie zawarta na okres do 3 lat.
2. Po wygaśnięciu umowy lub jej rozwiązaniu, Najemcy nie będzie przysługiwało roszczenie o zwrot poniesionych nakładów ani utraconych korzyści.
3. Ustalony czynsz będzie płatny z góry w terminie do 10 dnia każdego miesiąca kalendarzowego za dany miesiąc.
4. Ustalony czynsz najmu może być waloryzowany nie częściej niż raz w roku, proporcjonalnie do wskaźnika wzrostu cen towarów i usług ogłoszonego we właściwym dzienniku urzędowym.

Wadium w wysokości 50,00 zł należy wpłacić na konto Gminy Busko-Zdrój Nr 84 8480 0004 2001 0020 2000 0003 w Banku Spółdzielczym w Busku-Zdroju lub kasie tut. Urzędu, w taki sposób, aby wpłata znalazła się na koncie Gminy najpóźniej w dniu 16 marca 2017 roku.
Przy wpłacie wadium należy na dowodzie wpłaty określić nazwę przetargu.

Wadium wpłacone przez osobę fizyczną lub prawną ustaloną w wyniku przetargu jako Najemca lokalu zalicza się na poczet należnego czynszu najmu. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium jest zwracane w ciągu trzech dni po jego zakończeniu. Wadium ulega przepadkowi, jeśli osoba ustalona jako Najemca gruntu nie stawi się do zawarcia umowy w ustalonym miejscu i terminie lub stawiając się odmówi jej podpisania.

Wybór oferty:
1. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 22 marca 2017 roku w sali nr 25 Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju ul. Mickiewicza 10, o godz. 1300.
2. Kryterium wyboru najlepszej oferty: 100% proponowana wysokość czynszu najmu.

Inne informacje:
1. Zastrzega się prawo unieważnienia postępowania w przedmiocie wyboru najemcy bez podania przyczyn oraz do rozstrzygnięcia w przypadku wpłynięcia tylko jednej oferty.
2. W przypadku, gdy na jeden pawilon wpłynie wiecej niż jedna oferta, decydować bedzie wysokość proponowanego czynszu, a w przypadku ofert równoważnych o wyborze rozstrzygnie losowanie.
3. Uczestnicy postępowania zostaną powiadomieni o jego wyniku pisemnie. Gmina Busko-Zdrój zawiadomi osobę ustaloną jako Najemca o miejscu i terminie zawarcia umowy najmu.
4. W przypadku, gdy osoba ustalona jako Najemca nie stawi się do zawarcia umowy najmu w ustalonym miejscu i terminie lub stawiając się odmówi jej podpisania, umowa najmu zostanie zawarta z kolejną osobą, która zaproponowała najwyższą stawkę czynszu najmu.
5. Szczegółowych informacji udziela się w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju ul. Mickiewicza 10 pok. nr 15 w godzinach pracy Urzędu osobiście lub telefonicznie, tel. 41 370 52 62.

Niniejsze ogłoszenie podlega podaniu do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń w UMiG Busko-Zdrój oraz zamieszczenie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój - http://bip.umig.busko.pl.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].