Kielce, dn.12.03.2018

INFORMACJA URZĘDOWA
O ZAKOŃCZENIU POSTĘPOWANIA DOTYCZĄCEGO WPISU DO REJESTRU
ZABYTKÓW NIERUCHOMYCH WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

Świętokrzyski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Kielcach informuje, o ostatecznym zakończeniu postępowania w sprawie wpisu do rejestru zabytków nieruchomych województwa świętokrzyskiego następującego obiektu:

- Terenu cmentarza przykościelnego w granicach ogrodzenia wraz z częścią skarpy, na której posadowiony jest kościół parafialny p.w. Św. Jakuba Starszego w Szczaworyżu, gm. Busko-Zdrój, powiat buski.

Wyżej wymieniony zabytek figuruje w rejestrze zabytków nieruchomych województwa świętokrzyskiego jako element zespołu kościoła parafialnego Szczaworyżu pod  numerem rejestru:

A.40/1 kościół parafialny p.w. Św. Jakuba Starszego w Szczaworyżu - wpisany do rejestru decyzją WKZ w Kielcach z dnia 02.10.1956 r., znak: KI.4-A-2/5/56 oraz decyzją WKZ w Kielcach z dn. 22.06.1967 r., znak: KI.IVa-2/l/138/67.

A.40/2 „stara" plebania (obecnie kaplica przedpogrzebowa) - wpisana do rejestru decyzją WKZ w Kielcach z dn. 22.06.1967 r., znak: KI.IVa-2/l/138/67.

A.40/3 teren cmentarza przykościelnego w granicach ogrodzenia wraz z częścią skarpy, na której posadowiony jest kościół - wpisane do rejestru decyzją ŚWKZ w Kielcach z dnia 25.01.2018 r., znak: ZRRiD.RN.5140.4.6.2017.

Wymienione w treści informacji urzędowej decyzje są ostateczne, prawomocne i jako takie posiadają moc wiążącą w stosunku do każdorazowego władającego rzeczą uznaną za zabytek.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].