Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Przygoda z wiedzą w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku Zdroju
realizuje Projekt „Przygoda z wiedzą”
współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.

Priorytet  8. Edukacja na wszystkich etapach życia.

Działanie 08.02 Podnoszenie jakości kształcenia podstawowego.

W ramach projektu uczniowie uczestniczą w:

  • ZAJĘCIACH EKOLOGICZNYCH: zajęcia w atrakcyjny sposób łączą wiedzę z geografii, fizyki, chemii, biologii. W ramach zajęć zaplanowano wycieczki regionalno-kulturoznawcze: m.in. warsztaty edukacyjne w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy, wycieczka przyrodniczo geologiczna Bogucice-Grabowiec-Gacki, zwiedzanie skalnej ścieżki -Las Winiarski, wycieczka do Wieliczki, ZOO w Krakowie, Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach.
  • ZAJĘCIACH MATEMATYCZNO – FIZYCZNYCH: w ramach tych zajęć przybliżamy uczniom praktyczną wiedzę matematyczną jako sposobu radzenia sobie z rozwiązywaniem praktycznych problemów. Będą przeprowadzone dwa konkursy z nagrodami (Mistrz Obliczeń liczbowych, Familiada matematyczna).
  • ZAJĘCIACH Z ZAKRESU DORADZTWA ZAWODOWEGO: w ramach zajęć zapoznamy uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy. Uczniowie wezmą udział w wycieczce do Centrum Edukacyjnego przy lotnisku Balice w Krakowie.
  • ZAJĘCIACH ZE SZTUKI UCZENIA SIĘ: uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności na temat istoty funkcjonowania pamięci, metod zapamiętywania, własnego stylu nauki, czynników wpływających na skuteczne uczenie się, ćwiczeń w zakresie gimnastyki mózgu, czynników ułatwiających i utrudniających koncentrację uwagi, technik uczenia się, właściwego gospodarowania czasem, wyznaczanie sobie celów, radzenia sobie ze stresem, treningu pisania i czytania a także umiejętnego korzystania z informacji.

W ramach projektu zaplanowano również zakup pomocy dydaktycznych, które są niezbędne do przeprowadzenia planowanych zajęć dodatkowych.

GRUPA DOCELOWA:  

Projekt skierowany jest do ok. 60 uczniów i uczennic w wieku szkolnym zgodnie z ustawą Prawo oświatowe, które zamieszkują teren gminy Busko-Zdrój, w całości tereny miejsko-wiejskie.

Udział w Projekcie jest bezpłatny.

CEL PROJEKTU:

Celem projektu będzie  wzrost dostępu uczniów do wysokiej jakości edukacji w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Busku-Zdroju głównie poprzez wzmocnienie oraz rozwijanie potencjału edukacyjno-wychowawczego oraz rozwijanie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy w zakresie innowacyjności, przedsiębiorczości, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów matematycznych, nauk przyrodniczych, naukowo-technicznych, umiejętności uczenia się i kompetencji społecznych, podnoszenia wiedzy o regionie,  wdrażanie skutecznego doradztwa zawodowego (wolnego od stereotypów płciowych w wyborze ścieżek edukacyjnych i zawodowych) a także wspierające przełamywanie tych stereotypów wśród uczniów, w ramach realizacji edukacji antydyskryminacyjnej. Nauczanie jest prowadzone przez eksperyment, działanie i doświadczenie. W ramach projektu zostaną również zorganizowane wycieczki regionalno – krajoznawcze oraz konkursy z nagrodami. Zostaną zakupione niezbędne dodatkowe pomoce, narzędzia dydaktyczne i przyrządy służące wielostronnemu rozwojowi uczniów.

EFEKTY PROJEKTU - Projekt przyczyni się do wspierania wielokierunkowej aktywności dzieci poprzez organizacje warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze jego rozwoju. Dzięki unowocześnieniu zaplecza dydaktycznego oraz poszerzeniu oferty zajęć pozalekcyjnych znacząco podniesie się efektywność nauczania, a zajęcia będą bardziej atrakcyjne, co przyczyni się do wyższej jakości edukacji dzieci. Uczestnicy projektu uzyskają lepsze wyniki w dalszej edukacji, tym samym zwiększą się ich szanse w dalszym procesie kształcenia.

WARTOŚĆ PROJEKTU - 196396,25 zł.

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKICH – 176756,25 zł

TERMIN REALIACJI – od 06.05.2024r do 30.06.2025 r.

# FunduszeEuropejskie