Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Aktualności

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach przypomina mieszkańcom o obowiązkach wynikających z przepisów prawa oraz o konsekwencjach niewywiązywania się z tych obowiązków:

Właściciele działek przyległych do pasa drogowego dróg publicznych zobowiązani są do właściwego utrzymania zjazdów i przepustów, co wynika z art. 30 ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych  (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 320 ze zm.) cyt.: „Utrzymanie zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami, należy do właścicieli lub użytkowników  gruntów przyległych do drogi”.

Jednocześnie informujemy, iż zgodnie z art. 102 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. kodeks wykroczeń (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 2119 ze zm.) cyt.: „Kto uchyla się od obowiązku utrzymania w należytym stanie zjazdów z dróg publicznych do przyległych nieruchomości, podlega karze grzywny  do 1000 złotych albo karze nagany”.

Ponadto przypominamy, że zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz.U z 2024 r. poz. 1087 ze zm.) art. 205 „Utrzymanie urządzeń melioracji wodnych należy do zainteresowanych właścicieli gruntów, a jeżeli urządzenia te są objęte działalnością spółki wodnej działającej na terenie gminy lub związku spółek wodnych, w którym jest zrzeszona spółka wodna działająca na terenie gminy – do tej spółki  lub tego związku spółek wodnych”.

Właściwe utrzymanie urządzeń odwadniających zapewnia sprawne działanie całego systemu odwodnienia i zapobiega podtopieniom  dróg oraz prywatnych posesji.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że na stronach internetowych:

https://www.networks.pl/informacje-o-planowanych-pomiarach-pem/

https://si2pem.gov.pl/

publikowane są informacje o planowanych pomiarach pól elektromagnetycznych realizowanych przez Laboratorium Badań Środowiskowych NetWorks.

Funkcjonowanie ww strony jest wypełnieniem zobowiązania opisanego w pkt. 14 załącznika do Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 17.02.2020 r. (Dz. U. 2022, poz. 2630) w sprawie sposobów sprawdzania dotrzymania dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku.

XXII Ogólnokrajowy Konkurs - Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Wyrazy głębokiego współczucia

Rodzinie oraz Bliskim

Śp. Pawła Michalskiego

Sołtysa Sołectwa Mikułowice w latach 2015 – 2019

składają:

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój
wraz z pracownikami
oraz
Przewodnicząca i Radni Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

Jak chronić swoje dane porady dla seniorów i nie tylko

herb
 
 
Przewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju
zwołuje
XII Sesję Rady Miejskiej w Busku-Zdroju
na dzień 06 lutego 2025 r. o godz. 10:00
Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy
w Busku-Zdroju, al. Mickiewicza 10
 

Proponowany porządek XII Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XII -  projekty uchwał Rady Miejskiej.

Transmisja Sesji Rady Miejskiej na żywo w internecie.

Kapania Informacyjna Dokumenty Zastrzeżone

Buskowianin roku

Szanowni Państwo
informujemy, że 1 lutego br. rozpoczyna się nabór do XVIII edycji plebiscytu tytułu „Buskowianin Roku 2024”.

Kandydatem może być osoba pełnoletnia lub grupa osób pochodzących z terenu Gminy Busko-Zdrój, zamieszkujących na jej obszarze lub bezpośrednio z gminą związanych. Prosimy o rekomendowanie osób, które wyróżniły się w roku ubiegłym swoją działalnością na rzecz dobra publicznego, a także inicjatywą społeczną (szczególnie w okresie 12 miesięcy poprzedzających ogłoszenie plebiscytu).

}Komunikat nr1 poprawla

W dniach 17-19 września 2025 roku w Busku-Zdroju odbędzie się najbardziej prestiżowa ogólnopolska konferencja dotycząca uzdrowisk. Temat przewodni:„Polskie uzdrowiska wobec wyzwań przyszłości - zdrowie, nauka, innowacje, tożsamość”.

Bezpieczeństwo na lodzie – dbajmy o siebie i innych podczas ferii

Zima to czas, kiedy w wielu miejscach zaczynają zamarzać stawy, jeziora i rzeki. Lód, mimo pozornego spokoju, może być bardzo niebezpieczny, a jego kruchość – trudna do oceny gołym okiem. Co roku, mimo ostrzeżeń służb ratunkowych, dochodzi do tragicznych wypadków na zamarzniętych wodach. Zginęli tam zarówno dorośli, jak i dzieci. Zazwyczaj tragedie te są wynikiem niefrasobliwości – wchodzenia na lód bez odpowiednich środków ostrożności, ignorowania zaleceń służb czy pozostawiania dzieci na lodzie bez opieki dorosłych.