Zdjęcia przedstawiają podpisanie umowy na dofinansowanie powstania żłobka w Busku-Zdroju Zdjęcia przedstawiają podpisanie umowy na dofinansowanie powstania żłobka w Busku-Zdroju

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora podpisał dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach umowę na dofinansowanie utworzenia pierwszego publicznego żłobka w Busku-Zdroju. Żłobek zlokalizowany będzie przy ulicy Różanej. Warto nadmienić, że złożony przez Gminę Busko-Zdrój wiosek o dofinansowanie znalazł się wśród najlepiej ocenionych projektów konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w ramach Działania 8.1.1. "Zwiększenie dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3". Całkowity koszt tej inwestycji to blisko 530 tysięcy złotych, natomiast wnioskowane dofinansowanie opiewa na prawie 450 tysięcy złotych.