-
Zamówienia publiczne po zmianach - Do tej pory zamawiający domagał się uzupełnienia dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu, dopiero gdy ich nie uzupełnienie skutkowało koniecznością unieważnienia postępowania. Jeśli więc w postępowaniu złożone zostały inne ważne oferty, zamawiający nie mógł zwrócić się do wykonawcy, który nie dołączył wszystkich wymaganych dokumentów lub który dołączył dokumenty zawierające błędy o ich uzupełnienie. Nowelizacja wprowadza obowiązek uzupełniania oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu w każdej sytuacji, a nie tylko gdy ich nie uzupełnienie skutkowałoby koniecznością unieważnienia postępowania. jeśli więc wykonawca nie złoży oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu lub dokumentów potwierdzających spełnienie tych warunków lub złoży dokumenty zawierające błędy, zamawiający nie może go automatycznie wykluczyć. Ma obowiązek wezwać go do uzupełnienia dokumentów, wyznaczając mu jednocześnie stosowny termin.
- więcej w Gazecie prawnej
Źródło; Gazeta prawna Nr 102 (1720) z dnia 26 maja 2006
-
Za nieprawidłowo pobrane zaliczki na PIT będzie odpowiadał wyłącznie płatnik
- więcej w Gazecie Prawnej
Źródło; Gazeta prawna Nr 100 (1718) z dnia 24 maja 2006
-
Nowe zasady udzielania zamówień publicznych - Nowelizacja ustawy o zamówieniach publicznych wprowadza wiele nowych rozwiązań i instytucji nie tylko w stosunku do wykonawców, ale także do zamawiających z sektora finansów publicznych.
- więcej w Gazecie Prawnej
Źródło; Gazeta prawna Nr 100 (1718) z dnia 24 maja 2006
-
Na co może liczyć bezrobotny, rozpoczynając działalność gospodarczą? - Na bezzwrotne dotacje z Funduszu Pracy mogą liczyć tylko osoby planujące założyć jednoosobową działalność gospodarczą. Natomiast ci, którzy chcą przystąpić do spółki, mogą sięgną po fundusze unijne.
- więcej w Rzeczpospolitej
Źródło; Rzeczpospolita Nr 689/120 (7414) z dnia 24 maja 2006
-
Kogo nie można zwolnić? - Czasami nawet uzasadnione zwolnienie pracownika nie jest możliwe. Nie można na pewno zwolnić:
- o krok od emerytury,
- ciężarnej,
- osoba , która choruje i jest nieobecna.
- więcej w Rzeczpospolitej
Źródło; Rzeczpospolita Nr 689/120 (7414) z dnia 24 maja 2006
-
Umowa na okres próbny nie może trwać dłużej niż 3 miesiące - każdą umowę o pracę może poprzedzać umowa na okres próbny, ale nie może ona trwać dłużej niż 3 miesiące
- więcej w Rzeczpospolitej
Źródło; Rzeczpospolita Nr 689/120 (7414) z dnia 24 maja 2006
-
Fundusze Strukturalne - dotacje na szkolenia - Firmy wykazują małe zainteresowanie tymi funduszami. Jak skorzystać z dotacji na szkolenia?
- więcej w Gazecie prawnej
Źródło; Gazeta prawna Nr 99 (1717) z dnia 23 maja 2006
-
Opłacalna faktura - Jeśli kupimy samochód od podatnika VAT, nie musimy opłacać podatku od czynności cywilnoprawnych. W efekcie możemy liczyć na oszczędność czasami niemałej kwoty
- więcej w Gazecie prawnej.
Źródło; Gazeta prawna Nr 98 (1716) z dnia 22 maja 2006
-
Wzory pism podatkowych - Kiedy i jak prawidłowo sporządzać pisma podatkowe, jakie dokumenty dołączyć
- więcej w Gazecie prawnej.
Źródło; Gazeta prawna Nr 98 (1716) z dnia 22 maja 2006
-
Obowiązki przedsiębiorcy wobec ZUS.
- Kto ma prawo do ulgi na starcie - Osoby, które rozpoczęły prowadzenie działalności gospodarczej, mogą przez pierwsze dwa lata opłacać niższe składki ZUS,
- Warunki skorzystania z preferencji dla początkujących przedsiębiorców,
- Od jakiej kwoty można, od jakiej trzeba - przedsiębiorca sam decyduje, od jakiej kwoty opłaca składki. Nie może jednak zadeklarować podstawy niższej niż 60% przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim kwartale,
- Kiedy składki są obowiązkowe, a kiedy dobrowolne - Nie zawsze przedsiębiorca musi płacić obowiązkowe składki ZUS ze swojej firmy. Są sytuacje, w których może ich uniknąć.
- Jak płacić więcej na ubezpieczenie - Jeśli przedsiębiorca chce zadeklarować do składek podstawę znacznie wyższą niż najniższa, to musi pamiętać, by nie przekroczyć dozwolonych pułapów.
- Z jakim drukiem i kodem do ZUS - Przedsiębiorca, który rozpoczął już prowadzenie firmy, musi się zarejestrować w jednostce ZUS, która jest dla niego właściwa ze względu na siedzibę firmy.
- Kiedy deklaracje na papierze, a kiedy przez Internet -Elektronicznie muszą przekazywać do ZUS dokumenty ubezpieczeniowe płatnicy, którzy rozliczają składki za więcej niż 5 osób. Służy im do tego program Płatnik, najlepiej w nowej wersji, oznaczonej symbolem 6.04.001
- więcej w Rzeczpospolitej.
Źródło; Rzeczpospolita Nr 219/118(7412) z dnia 22 maja 2006
-
Norweskie pieniądze.
Jesienią tego roku zostanie ogłoszona druga tura naboru wniosków aplikacyjnych o pieniądze z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Źródło; Gazeta prawna Nr 94 (1712) z dnia 16 maja 2006
-
Ustawa o Zamówieniach Publicznych - Co zmieni w przepisach o przetargach? Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące obecnie obowiązującego i znowelizowanego prawa zamówień publicznych
Źródło; Rzeczpospolita Nr 684/113(7407) z dnia 16 maja 2006r.
-
ZUS - udostępnił w kwietniu swoim klientom nową wersję programu PŁATNIK, która zastąpi dotychczas obowiązującą. Program zawiera przede wszystkim nowe kody tytułu ubezpieczenia.
Źródło; Gazeta prawna Nr 93 (1711) z dnia 15 maja 2006
BSCK - Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku-Zdroju
MGOPS - Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju
ŚDS - Środowiskowy Dom Samopomocy w Busku-Zdroju
MPGK - Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Busku-Zdroju
SPZPOZ - Samodzielny Publiczny Zespół Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju
BOSIR - Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju
ZUK - Zakład Usług Komunalnych w Busku-Zdroju
Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "LOTOS" w Busku-Zdroju
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju
Szkoły, Przedszkola, Żłobki
Godziny otwarcia urzędu
Po: 8:00 - 16:00
Wt - Pt: 7:00 - 15:00
Adres
Urząd Miasta i Gminy
al. Mickiewicza 10
28-100 Busko-Zdrój
Kategoria
Aktualności - 2006.05.29
- Szczegóły
- Norbert Garecki
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 2836