Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria
  1. Kiedy i jak można  wznowić postępowanie podatkowe? - Zakończenie postępowania podatkowego niekorzystną  decyzją, dla podatnika ostateczną, wcale nie musi oznaczać jego ostatecznej klęski w sporze z fiskusem. podatnik może nie tylko zaskarżyć decyzję do sądu, ale także zażądać wznowienia postępowania, jeżeli są ku temu podstawy.

    - więcej; Gazeta prawna Nr 104 (1722) z dnia 30 maja 2006
  2. Między dłużnikiem a wierzycielem -  Kontrahent, który zawarł umowę, może skutecznie dochodzić swoich roszczeń i bronić się przed dłużnikiem, który nie wywiązuje się z nałożonych na niego zobowiązań. Już przy zawieraniu umowy może zabezpieczyć w niej swoje prawa.

    - więcej; Gazeta prawna Nr 105 (1723) z dnia 31 maja 2006
  3. Wskaźniki i stawki podatków -  Koszty uzyskania przychodów, stawki podatku od czynności cywilnoprawnych, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych w 2006r., skala podatku dochodowego od osób fizycznych w 2006r., odsetki, składki na ubezpieczenie społeczne przedsiębiorców.

    - więcej; Gazeta prawna Nr 106 (1724) z dnia 1czerwca 2006
  4. Jakie obowiązki ma pracodawca wobec urzędu pracy -  Pracodawca musi poinformować urząd pracy o każdym fakcie zatrudnienia, także na podstawie umowy cywilnoprawnej, osoby zarejestrowanej jako bezrobotna. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi mu kara grzywny. Pracodawca ma odebrać od nowego pracownika oświadczenie o pozostawieniu lub nie pozostawieniu w rejestrze urzędu pracy. Taką informację powinien też uzyskać od zleceniobiorcy

    - więcej; Gazeta prawna Nr 106 (1724) z dnia 1czerwca 2006
  5. Obowiązki płatnika - opłacanie należnych składek do ZUS - Konsekwencje opłacenia składek po upływie terminu ( przykłady obliczania odsetek w związku z nieterminowym opłaceniem należnych składek).

    - więcej; Gazeta prawna Nr 106 (1724) z dnia 1czerwca 2006
  6. Skutki błędnych decyzji organów podatkowych - Od organu podatkowego, którego decyzja doprowadziła do powstania szkody, można dochodzić odszkodowania.

    - więcej; Gazeta prawna Nr 106 (1724) z dnia 1czerwca 2006