Na zlecenie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii oraz Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju firma Tukaj Mapping Central Europe Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie realizuje w okresie lipiec 2017 – maj 2018 prace geodezyjne w zakresie modernizacji operatu ewidencji gruntów i budynków dla następujących obrębów z Gminy Busko-Zdrój- obszar wiejski : Mikułowice, Owczary, Widuchowa, Dobrowoda.

Prace wykonywane są w ramach projektu ZSIN-Faza II część 25: "Dostosowanie baz danych ewidencji gruntów i budynków do wymagań zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach oraz dostosowanie danych o sieciach uzbrojenia terenu do zgodności z obowiązującym modelem danych GESUT" utworzenie dla wybranych jednostek ewidencyjnych BDOT500 i inicjalnych baz danych GESUT „Umowa nr KN-EGB.0742.15.2017 z dnia 12.07.2017r.

Modernizacja została zgłoszona w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Busku-Zdroju pod nr KERG: GKN.6640.1096.2017.

Wykonawca prac informuje, że od bieżącego tygodnia pracownicy Firmy Tukaj Mapping Central Europe rozpoczną prace polegające na wywiadzie terenowym każdej posesji, mającym na celu pozyskanie podstawowych danych o budynkach i lokalach oraz użytkach gruntowych zabudowanych. W interesie każdego właściciela nieruchomości jest umoŜliwienie nam zebrania rzetelnej informacji, na podstawie której zostanie opracowana baza danych o budynkach i lokalach dla poszczególnych obrębów.

Dane dotyczące m.in. materiału ścian budynków, roku zakończenia budowy, funkcji użytkowej, powierzchni zabudowy budynków, oraz dane dotyczące lokali w tym ich ilości, funkcji i powierzchni użytkowej są danymi ewidencyjnymi, które pozyskuje się zgodnie z § 35 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego Budownictwa z dnia 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów budynków (DZ.U. z 2015r., poz. 542 z późn. zmianami), zostaną one wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem oraz ze szczególnym uwzględnieniem przepisów o ochronie danych osobowych.

Terenowcy naszej firmy posiadać będą identyfikatory, upoważnienia do wykonywanej pracy oraz kopie zgłoszenia pracy geodezyjnej zgłoszonej w PODGiK w Pińczowie.

Prosimy o przychylność i zrozumienie dla wykonywanej przez nas pracy.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].