dotycząca dofinansowania zakupu podręczników w ramach
Rządowego programu pomocy uczniom w 2019 r. - „Wyprawka szkolna”

W związku z ukazaniem się Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 lipca 2019 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1342) informuję, że termin składania wniosków w sprawie otrzymania pomocy finansowej ustala się do dnia 6 września 2019 r.

Wnioski należy składać do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2019/2020.

Wszelkie informacje dotyczące składania wniosków wraz z załącznikami określa przytoczone wyżej rozporządzenie.

W 2019 roku pomoc skierowana jest do uczniów niepełnosprawnych:

• słabowidzących,
  • niesłyszących,
  • słabosłyszących,
  • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
  • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
  • z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
  • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
  • z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej.

Wszelkie informacje dotyczące realizacji ww. programu można uzyskać u dyrektora szkoły, do której będzie uczęszczał uczeń, w Wydziale Oświaty i Infrastruktury Społecznej tut. Urzędu lub pod numerem telefonu: 413705237.

ZARZĄDZENIE NR 164/2019 Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój z dnia 2 sierpnia 2019 roku w sprawie ustalenia terminu składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej uczniom w zakresie Rządowego programu pomocy uczniom w 2019 r. – „Wyprawka szkolna” pdf ].

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].