Rozwój infrastruktury dla ruchu niezmotoryzowanego...

loga rozwoj dla ruchu

W dniu 1 lipca 2024r. pomiędzy Województwem Świętokrzyskim a Gminą Busko-Zdrój podpisana została umowa o dofinansowanie projektu pn.: ”Rozwój infrastruktury dla ruchu niezmotoryzowanego poprzez budowę dróg rowerowych Busko-Zdrój-Solec-Zdrój”. Projekt jest projektem partnerskim Gmin Busko-Zdrój i Solec–Zdrój, planowanym do realizacji w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, działanie 4.2 Rozwój transportu zbiorowego i poprawa bezpieczeństwa ruchu.

Planowana trasa rowerowa, to promocja zdrowego trybu życia. Celem projektu jest stworzenie spójnej trasy komunikacyjnej z wykorzystaniem alternatywnego środka transportu, która będzie służyła mieszkańcom sąsiadujących ze sobą uzdrowisk.