Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

WYBORY DO SEJMU I SENATU RP ( 21 PAŹDZIERNIK 2007R.)

 

Obwodowe komisje wyborcze

  1. Zgłoszenie kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych jest dokonywane według zamieszczonego wzoru [ pdf ].
  2. W zgłoszeniu podaje się:
    1) nazwę komitetu wyborczego, który dokonuje zgłoszenia,
    2) imię (imiona) i nazwisko, miejsce zamieszkania oraz numer PESEL kandydata na członka obwodowej komisji wyborczej,
    3) numer obwodu, jego siedzibę oraz nazwę gminy,
    4) oświadczenie kandydata, że wyraża zgodę na powołanie w skład wskazanej komisji.
  3. Zgłoszenie podpisuje pełnomocnik wyborczy lub upoważniona przez niego osoba, zaś kandydat na członka komisji podpisuje zgodę na powołanie go w skład wskazanej obwodowej komisji wyborczej.
  4. Osoba dokonująca zgłoszenia z upoważnienia pełnomocnika dołącza do zgłoszenia to upoważnienie lub jego kopię. Kopię uwierzytelnia pracownik urzędu gminy, po okazaniu mu oryginału upoważnienia. Sugerujemy, aby przy zgłaszaniu kandydatów do komisji posiadać kopię upoważnienia, tak aby pracownik urzędu gminy mógł ją sobie uwierzytelnić, natomiast oryginał upoważnienia pozostawić sobie, ponieważ może on zostać wykorzystany przy zgłaszaniu mężów zaufania.
  5. Każdy z kandydatów może być zgłoszony tylko do jednej, wskazanej w zgłoszeniu, obwodowej komisji wyborczej.
  6. Przed upływem terminu zgłaszania kandydatów pełnomocnik może pisemnie wycofać zgłoszonego kandydata na członka obwodowej komisji wyborczej. W miejsce wycofanego kandydata można zgłosić innego.

    UWAGA

    Termin zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych upływa w dniu 21 września 2007 r. Zgłoszeń dokonuje się w godzinach pracy urzędu gminy łj. od godz.7.00 do godz. 15.00

  7. Można być członkiem tylko jednej komisji wyborczej. Nie mogą być członkami komisji kandydaci na posłów i kandydaci na senatorów, pełnomocnicy wyborczy i pełnomocnicy finansowi komitetów wyborczych oraz mężowie zaufania. Członkowie komisji tracą członkostwo w komisji z dniem podpisania zgody na kandydowanie na posła lub kandydowanie na senatora bądź objęcia funkcji pełnomocnika lub męża zaufania. Członkowie komisji nie mogą prowadzić kampanii wyborczej na rzecz poszczególnych kandydatów na posłów lub kandydatów na senatorów oraz list kandydatów.
  8. W skład Państwowej i okręgowych komisji wyborczych wchodzą wyłącznie sędziowie, zaś jedynie w skład obwodowych osoby zgłaszane przez pełnomocników wyborczych komitetów wyborczych lub przez osoby przez nich upoważnione. Do Państwowej, okręgowych i obwodowych komisji wyborczych komitet wyborczy może również zgłosić po jednym (do każdej) mężu zaufania.